Luty i styczeń 2013

Publikacja: Czwartek, 28 lutego 2013r.

W lutym odbyliśmy konsultację u kardiologa. Na szczęście, jest to nasza ostatnia wizyta, gdyż otwór owalny w serduszku Lenci w końcu się zamknął. UKG serduszka nie wykazało nieprawidłowości. Doczekaliśmy się – jedna poradnia mniej na naszej liście

Luty to także dla nas miesiąc gorący, pod względem rozliczeń 1% podatku. Propagowaliśmy akcję zbiórki 1% pośród rodziny, znajomych, przy udziale wizytówek informacyjnych oraz za pośrednictwem portali społecznościowych. Oby z dobrym skutkiem, który zapewniłby nam kolejny rok intensywnej rehabilitacji m.in. na turnusach rehabilitacyjnych. O tym jednak dowiemy się pod koniec tego roku, kiedy to Fundacja będzie rozliczać środki na subkontach swoich podopiecznych. Niemniej jednak już dziś serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, ale także i zaprzyjaźnionym osobom i firmą, które propagują i pomagają nam w zbiórce 1%. DZIĘKUJEMY

Poza tym, do cotygodniowych obowiązków należą nieustannie rehabilitacja i logopeda w przedszkolu i Stowarzyszeniu, zajęcia grupowe i teatralne w Stowarzyszeniu oraz rehabilitacja w wodzie na basenie.

Styczeń 2013

Nowy rok rozpoczęliśmy od wizyty okresowej u lekarza ds. rehabilitacji, celem oceny postawy Leny i udzielenia dalszych wskazówek terapeutycznych dotyczących rehabilitacji Leny. Bardzo jesteśmy szczęśliwi, z racji pozytywnych słów lekarza, który nie stwierdził wad postawy. Możemy kontynuować obecnie prowadzone formy rehabilitacji Leny, bez konieczności zakupu sprzętów i pomocy rehabilitacyjnych i ortopedycznych. Kolejna wizyta za rok.

Kolejna wizyta specjalistyczna na początku roku to wizyta u laryngologa. Musieliśmy odbyć okresową konsultację, z racji leczenia hormonem wzrostu, co bardzo często powoduje jako skutek uboczny terapii – przerost migdałków, wymagających ich usunięcia. Na szczęście, badanie nie potwierdziło tego problemu, tak więc kolejna konsultacja za ok. 6 miesięcy.

Tak jak pisałam wcześniej, w styczniu Lenka wraz ze swoimi kolegami ze Stowarzyszenia Tacy Sami i nie tylko, w ramach zajęć teatralnych wystawili jasełka bożonarodzeniowe w Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach na przeglądzie inscenizacji bożonarodzeniowych – i zdobyli wyróżnienie  Należało się to naszym małym aktorom, za trud i odwagę. A nagrodą za zdobycie wyróżnienia będzie profesjonalne nagranie „spektaklu” przez TV Głubczyce.

Niestety druga połowa miesiąca przeniosła infekcje…. Lenka mocno się pochorowała pomimo szczepienia na grypę, jednak tym razem to zapalenie gardła, a od Lenci zaraziła się mała Madzia i dalej mama i tata, z tym że Madzia najgorzej to znosi , jednym słowem szpital w domu, który dalej trwa. I niestety musieliśmy odwołać planowany na styczeń turnus logopedyczny w Bystrzycy Górnej. Na szczęście udało nam się przepisać go na II połowę lipca 2013, tak więc wierzymy, że w okresie letnim nie będzie większych problemów z zachorowaniami i Lena skorzysta z intensywnej terapii logopedycznej. No i niestety choroba wiąże się z brakiem ćwiczeń i terapii codziennych – tak więc dwa tygodnie Lena spędziła w domu bez zajęć i przedszkola – o takie ferie chorobowe.

Jak co roku w styczniu, tak i w tym roku składaliśmy do PCPRu wniosek o dofinansowanie ze środków PEFRON do turnusu rehabilitacyjnego na rok 2013. Lekarz ds. rehabilitacji bez jakichkolwiek problemów napisał nam skierowanie i wniosek złożyliśmy. Lena powinna regularnie uczestniczyć w specjalistycznych turnusach, które wpływają na jej rozwój psychoruchowy i pomagają wzmacniać mięśnie. Liczymy na wsparcie PFRON w tym zakresie, decyzję poznamy dopiero ok. kwietnia 2013 roku. Wierzymy, że jak co roku PEFRON nas nie zawiedzie i Lenka w II połowie roku wyjedzie na turnus z dofinansowaniem.

Powrót do pamiętnika