Wrzesień 2013

Publikacja: Poniedziałek, 30 września 2013r.

A we wrześniu dzięki wsparciu finansowemu Fundacji TVN „Nie jesteś sam” oraz Fundacji „POLSAT DZIECIOM” i PFRON, mogliśmy wyjechać na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjnym w Ośrodku „Zabajka 2” w Złotowie w terminie 18.09-01.10.2013. Pierwszy raz na turnus jechaliśmy pociągiem. To było wielkie przeżycie, zarówno dla mamy, jak i samej Lenci. Podróż była długa – ośmiogodzinna, na szczęście bez przesiadek.

Szczęśliwi dotarliśmy na miejsce  Turnus jak zawsze obfitował w wiele zajęć. Reportaż z zajęć w postaci zdjęć dostępny na stronie w zakładce Galeria. Dziękujemy ośrodkowi, że dostosowali się do naszych próśb dotyczących harmonogramu zajęć. Lenka jest najbardziej aktywna rano, dlatego wnioskowaliśmy o pierwsze zajęcia poranne z kinezyterapii. Ponadto hipoterapia aby była po zajęciach na basenie, aby zapobiec infekcjom ucha, które Lenkę dość często spotykają. Ku zaskoczeniu, Lenka w Zabajce spotkała swoją koleżankę z „dawnych zajęć” w Opolu w Medicusie, z grupy matki z dzieckiem, cały turnus się zakolegowały  pozdrowienia dla Kingi i jej mamy  Zaskoczeniem dla Leny była zmiana konika – zawsze Leon, a teraz Romek, ciapaty biało – siwy konik, który przypadł Lenci do gustu.

Oczywistym jest, że każdy taki turnus niezwykle korzystnie wpływa na rozwój Leny, na jej sprawność ruchową, i niezmiernie ważną sferę społeczną, która pozwala na komunikację z otoczeniem i kontakt z rówieśnikami. Cieszymy się, że mieliśmy możliwość tego wyjazdu. Oczywiście nie byłoby to możliwe gdyby nie wspomniani już Darczyńcy. Podstawowy koszt turnusu wynosi obecnie 5.000 zł nie licząc dojazdu i wykupywania dodatkowych zajęć na turnusie, co jest możliwe jednak związane z dodatkowymi kosztami (koszt jednej terapii waha się w granicach 35zł - 70 zł). Kolejny planowany turnus w Zabajce już w marcu 2014 roku, do tego czasu musimy wspólnymi siłami nazbierać kwotę min. 5000 zł. A po powrocie czas wrócić do codzienności, zajęć w przedszkolu i Stowarzyszeniu Tacy Sami.

Powrót do pamiętnika