Kwiecień, Maj 2013

Publikacja: Piątek, 31 maja 2013r.

Kwiecień to miesiąc urodzin naszej Lenci. W tym roku to już jej czwarte urodziny. Czas tak szybko płynie… Pomyśleć ile to już za nami, ale ile przed nami, przed Lenką. Urodzinki jak co roku, przyjęcie w domu, byli gości i oczywiście urodzinowy tort, w wykonaniu mamy ... to jedyna okazja kiedy Lenka próbuje cos wyjątkowego.

To dla niej wielka radość, oczekiwanie, zdmuchnięcie świeczek, i ……… jedzenie …………. . przyjęcia rodzinne to ogólnie dla nas trudny czas i duży wysiłek pod względem kontroli Leny. Niestety duże jest pokuszenie, a słaba siła woli. W tym miesiącu dodatkowo mieliśmy kontrolną wizytę u naszego stomatologa w Opolu. Pomimo dbania o jamę ustna i uzębienie Lenci, okazało się że mamy 2 ubytki, i konieczne jest leczenie.

Na szczęście bez problemów jeden ząbek został wyleczony  pierwszy raz Lenka miała znieczulenie i borowanie. Zniosła to znakomicie. Dzielna nasza dziewczynka. Jeszcze jeden ząbek, ale to na kolejne wizycie., Nie wszystko na raz. 2. W maju na kolejnej wizycie stomatologicznej w Opolu drugi ubytek został wyleczony w ząbku. Tym razem z większym oporem Lenki, ale też finalnie z sukcesem. Jak widać mimo, kontroli dietetycznej, pielęgnacji jamy ustnej, ubytki w ząbkach nas nie omijają. Problem gęstej śliny i innego jej składu jako wynik Zespołu PWS, skutkuje problemami stomatologicznymi, ale i z tym musimy sobie radzić, dlatego gabinet stomatologa odwiedzamy ostatnio całkiem często.

Mimo wizyt, maj przyniósł nam dużą dawkę pozytywnej energii i wielkiego zadowolenia, gdyż ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że kolejny już raz podczas Maratonu opolskiego pobiegnie Sztafeta Firm, w której Drużyna ASA, pobiegnie dla Lenki. I tak 19.05.2013 obecni byliśmy w Opolu, gdzie kibicowaliśmy naszej Sztafecie. Serdecznie podziękowania dla naszych biegaczy, którym los Lenci nie jest obojętny. Zdjęcia z biegu dostępne w galerii . 4. W maju jak co roku Lenka miała zakrapiane przez 3 dni oczy atropiną celem kontroli okulistycznej w Opolu. Wykonano badania i ponownie skierowano nas na kontrole za miesiąc celem oceny wzroku bez powiększonych źrenic, wszystko po to aby jak najlepiej dobrać Lenci okulary korekcyjne. Obecne szkła to +2,5 na oba oczka i 0,5 cylindra. Prawdopodobnie szkła będę wymieniane…

Powrót do pamiętnika